18.10.2017

«  Грудень 2016  »

Головна » 2016 » Грудень » 1 » «Все має сенс»
«Все має сенс»

Мабуть, кожен погодиться, що література як вид мистецтва формує любов до культури свого народу, його звичаїв, мови; розвиває духовні й етичні цінності людини. У вільну хвилину душа прагне прекрасного, а до рук проситься книжка.

В останні дні листопада учні старших класів та вчителі Дібрівської ЗОШ І – ІІІ ст. мали приємність насолодитися теплим і барвистим осіннім подихом. Справжньою подорожжю у світ поезії, музики та фотомистецтва став урок літератури рідного краю для учнів 7 класу «Подих осіннього вітру», а також творча зустріч із нашою талановитою полтавкою Галиною Василівною Вовченко «Все має сенс». Це свято організувала і провела Тетяна Іванівна Щукіна, учитель української мови та літератури. Урок і виховний захід стали дійсно святом, адже не часто трапляється нагода поспілкуватися з відомим земляком. А якщо це не тільки поетеса, вірші якої відзначаються надзвичайною метафоричністю й мелодійністю, а й фотохудожник, здатний помічати прекрасне в буденному, – така зустріч стає подвійним святом.

На уроці Тетяна Іванівна вдало поєднала вірші та фотороботи на осінню тематику, познайомила учнів з піснями на слова Галини Василівни. Діти мали рідкісну нагоду поспілкуватися з поетесою, особисто поставити запитання про те, що цікавило. Вони вчилися не тільки виразно декламувати вірші, а й розуміти їх підтекст. А вчитель ще й спонукав до власної спроби пера.

Творча зустріч полонила всіх присутніх мелодійною ніжністю слова. Спочатку старшокласники Іван Олексієнко й Анастасія Глоба розповіли про цікаві факти із життя поетеси-землячки, про збірки віршів. А далі було слово…ніжне й правдиве, мелодійне й гостре. Слова поезії про милосердя та любов, щастя й розпач, людську гідність і материнську відданість лунали з уст Валентини Онопрієнко, Дарії Хлєбнікової, Марини Захарченко, Ярослави Маленко __________. Родзинкою став виступ другокласників Сергія Скочка, Марини Момот, Аліни Заїки, Наталії Логінової та Юліани Заліської, котрі представили дитячу творчість Галини Вовченко. Найбільш хвилюючим моментом, котрий  надовго запам’ятається всім присутнім, став власне виступ поетеси, її розповідь про історію створення збірок, про життя, про власні переживання.

…Така вже у поета доля:

Боліть чужим і власним болем,

Згорать в огні усіх пожеж.

Таке вже у поета щастя:

Весь світ крізь серце пропускать.

Аж до останнього причастя.

І після нього. Якщо вдасться

Той струм на кров не промінять.

На згадку про себе Галина Василівна подарувала «Fotoкалендар» на 2017 рік, який також є у продажу в крамницях м. Миргорода. На виручені кошти поетеса планує видати до власного ювілею нову чотирнадцяту збірку віршів.

Переконана, ця зустріч не залишила байдужим нікого з присутніх. Дякую Тетяні Іванівні за організацію та проведення відкритих заходів. Низький уклін Галині Василівні за приємно проведений час. Хай джерело вашої творчої наснаги не міліє, а його чисті води дають усім  силу переборювати буденність.

Наталія Березовець, керівник методичного об’єднання вчителів

суспільно-гуманітарного циклу.

Переглядів: 110 | Додав: igorpohil452 | Рейтинг: 0.0/0