«  Вересень 2016  »

Головна » 2016 » Вересень » 28 » АРХЕОЛОГІЯ.
АРХЕОЛОГІЯ.

Я люблю археологію – цю таємничу                                                                                                                праматір історії

Т.Г. Шевченко

Археологія — наука, що вивчає первісні, стародавні та середньовічні матеріальні пам'ятки (стоянки, поселення, поховання, знаряддя праці, рештки зброї, посуд, прикраси, предмети побуту). Вона  відіграє важливу роль при вивченні епох, коли не було писемності взагалі, або в історії народів, у яких писемність з'явилася в більш пізній історичний час. Речові джерела не містять прямої розповіді про історію, тому засновані на них історичні висновки є підсумком наукової реконструкціі  . Нам , учням Дібрівської школи,пощастило ми стали свідками археологічних розкопок у селі Дібрівці і навіть уявити не могли наскільки це цікаво. Пройшовши невелику відстань, ми опинилися серед соняшникового поля ,і що нас чекало- ми не знали. Кожен уявляв скарби, які залишили давні люди, дівчатка -ювелірні прикраси, а хлопчаки - зброю .Завідувач відділом центру археології В’ячеслав Шерстюк відслідив стоянку людей і разом із співробітником охорони археологічної служби м. Києва інституту археології Олександром Сидоренком розкопав зольники, що належать до пізньо камяного віку. Археологи наголосили, що для нашої території такі поселення рідкісні. Гончарні вироби, оздоблені орнаментом, кістки тварин та інші знахідки зацікавили учнів ,кожен міг потримати в руках глиняні залишки глечиків ,покриті насічками або гребінцевим загладжуванням, які вироблялися ще без гончарного круга. Розповідь археолога захопила дітей .Вони зрозуміли , що ця професія цікава, але і дуже важка. Доторкнутися до таємниць історії допоміг наш сільський голова Ян Квілінський, який і був ініціатором поїздки на розкопки.

Віра Гришко

Переглядів: 112 | Додав: igorpohil452 | Рейтинг: 0.0/0