Понеділок
23.07.2018

«  Липень 2018  »

Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування в нашій школі існує декілька років. Воно здійснюється через роботу Учнівської парламентської республіки на  чолі якої стоїть Президент.

Основною метою учнівського самоврядування  школи є:

• виховання творчої, соціально активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації;
  • формування особистості, якій притаманні демократично-громадська культура.

Основними функціями Учнівської республіки є:

• організаторська – самостійно керує своєю суспільно-корисною діяльністю;
  • виховна – стає носієм моральних переконань;
  • стимулююча – сприяє формуванню морально-ціннісних стимулів усіх суспільно-корисних справ, регулює поведінку своїх членів, їх відносини.

Парламент Учнівської республіки є постійно діючим органом учнівського самоврядування у школі. Його склад – 16 чоловік, які обираються відкритим голосуванням на учнівській конференції. На учнівську конференцію запрошуються представники кожної групи, які є лідерами і відповідають за визначені сфери діяльності: старости, заступники старост, культорги, редактори, фізорги, профорги, відповідальні за господарську роботу у групі. Таким чином формується старостат, сектори освіти, культури, преси, здоров’я, профспілки, господарської діяльності, які і обирають своїх лідерів (голів). Вибори парламенту проводяться кожного навчального року. Засідання парламенту проходять відкрито раз на тиждень. Парламентом розроблені Положення про Учнівську республіку Дібрівської загальноосвітньої громадсько-активної школи I-III ступенів

Процес становлення і розвитку учнівського самоврядування у школі потребує не тільки ненав’язливого втручання дорослого, який має бути спеціально підготовленим для роботи з секторами Учнівської республіки, володіти знаннями вікової психології, методами та прийомами педагогічного впливу, корегування їх соціально-значущої діяльності, але й виховання лідерів серед учнів. Тому визріває потреба у створенні школи по вихованню та створенню лідерів у школі для оновлення свідомості майбутньої генерації. В перспективі на наступний навчальний рік ми плануємо впровадити навчання лідерів за програмою «Рівний-рівному». На теперішній час, для допомоги у роботі парламенту Учнівської республіки за кожним сектором, згідно з наказом директора, призначений   педагог-організатор  Джеха Леся Василівна.

Президент Учнівської республіки нашої школи у 2017-2018 н.р. - Захарченко Марина (10 клас)