П`ятниця
20.09.2019

«  Вересень 2019  »

До 50-річчя рідної школи випускниця 2002-2003 н.р.

Скляр Оксана написала вірш, який зараз є гімном.

ДІБРІВСЬКІЙ СЕРЕДНІЙ ШКОЛІ ПРИСВЯЧУЮ

Школо моя, ясний храм піднебесся,

Хвалу покладаю тобі я у ноги,

Твій гомін відлунює піснею в серці,

Від тебе летять безкінечні дороги.

У світ ти широкий дітей проводжаєш,

Їм ніжно услід простягаєш долоні.

Про кожного з нас таємницю ти знаєш,

Бо ми – твої діти: синочки і доні.

Ти створена сонцем на всі покоління,

І ми у тобі, як єдина сім’я.

Ти – мудрість, ти – сила, добро і уміння.

Уклін тобі наш, рідна школо моя.

Коли народжується дитина радіють батьки, близькі. Коли народжується школа радіють всі бо це говорить про становлення села, про зростання духовного і інтелектуального надбання людей, односельчан.

У жовтні 1888 р. в селянській хаті в с.Дібрівка було відкрито 2 класи, в яких навчалися переважно хлопчики. Пізніше поряд було збудовано цегляний будинок-школу. Там було 2 класи, учительська та квартира для вчителів. У цій школі проводилися заняття до 1978р. і мала назву Дібрівська початкова трудова школа.

У 1925 році на центральній садибі Дібрівського кінного заводу було відкрито початкову школу. Вона була в приміщенні, де зараз сільська Рада. Учні 1-4 класів навчалися у комбінованих класах.

Бажаючих здобути початкову і семирічну освіти збільшувалося, але можливості цієї не було через відсутність приміщення. І тому виникла потреба у будівництві нової школи. У 1931 р. її почали будувати на території центральної садиби. Вона була збудована у 1933 р. і розміщувалась у трьох пристосованих будинках, два з них були призначені для шкільного інтернату, де проживали учні з віддалених сіл  (одна з будов сьогодні – це старе приміщення біля сучасної школи). У 1937 р. в цій школі була введена семирічна освіта. А вже середню освіту молодь могла далі здобувати в с.Кибинцях і в м.Миргороді.

Новий етап у розвитку освіти на селі почався з 1952 р. , коли школа була реорганізована в середню Постановою Ради Міністрів УРСР від 30.09.1952 р. № 3224. У цій школі проводилися навчання до 1978 р.

У 1965 р. до Дібрівської середньої школи була приєднана Кітлярівська початкова школа.

У 1978 р. до Дібрівської середньої школи була приєднана Стовбинська початкова школа.

Виявом турботи про підростаюче покоління було будівництво нової середньої школи, яке розпочалося фактично у 1972 році, а закінчилося у 1978 р., на  даний час в цьому приміщені і знаходиться Дібрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів,  якій сьогодні і виповнюється 30 років. Вона двоповерхова, із просторими коридорами та світлими класами. Є спортивний зал, актовий зал, комбінована майстерня, бібліотека, їдальня, стадіон, навчальні кабінети, два комп’ютерні класи з мережею Інтернет тощо.

Зараз у Дібрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. навчаються і виховуються  діти, що проживають на центральній садибі, у селах Дібрівка, Стовбино, Показове.